Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Wiosenne błoto i spacery z psem: jak utrzymać czystość w mieszkaniu na co dzień?

Data dodania: 26.05.2021

Wiosenne słońce, wyższe temperatury i przyjemna aura na zewnątrz sprawiają, że każdy właściciel czworonożnego pupila cieszy się na każdy kolejny spacer ze swoim przyjacielem. Wreszcie można zażyć odrobiny przyjemności bez konieczności ubierania się w bluzy, swetry, kurtki i kilka par rękawiczek. Nawet kiedy na dworze kropi wiosenny deszcz, jest przyjemnie i wszędzie czuć budzącą się do życia przyrodę. Gdyby tylko… No właśnie, po każdym takim spacerze z psem podłoga jest usiana odciskami mokrych od błota łapek i kropelek strząśniętych z futra. Oznacza to jakieś pół godziny sprzątania po każdym powrocie, a więc… przynajmniej trzy razy dziennie. Nawet najwięksi miłośnicy psich spacerów krzywią się na samą myśl o tym i już planują następną trasę spacerową, gdzie błota będzie najmniej. Co jednak, gdyby można było czas i wysiłek poświęcony sprzątaniu zminimalizować do kilku minut dziennie? Mamy na to sposób!

Wiosna i czas zmiany futra na letnie

Niezależnie od pogody na dworze, wiosną nasze czworonogi zrzucają sierść zimową, by zastąpić ją letnią – lżejszą, cieńszą, przystosowaną do wysokich temperatur. Nie można nic na to poradzić. Mimo ciągłego wyczesywania, codziennie na podłodze – szczególnie przy ścianach i meblach – zalegają kłęby psiej sierści. Niektórzy mówią, że można się do tego albo przyzwyczaić, albo zwariować. My jednak wiemy, jak się z tym uporać i to niemal bez wysiłku. Wystarczy do pracy zaprząc robota! Choć pewnie masz właśnie przed sobą wizję metalowej gosposi, chodzi nam raczej o robota sprzątającego, takiego jak Moneual MBOT 950.

Co potrafi robot odkurzający?

Robot odkurzający dokładnie i systematycznie odkurzy cały wyznaczony mu obszar bez Twojego zaangażowania. MBOT-a 950 można zaprogramować, by rozpoczął pracę o wybranej godzinie lub wtedy, kiedy jest to niezbędne. Poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzenia:

  • sierścią,
  • piaskiem,
  • kurzem,
  • rozsypanym ziarnem,
  • psią karmą.

Szczególnie dobrze radzi sobie właśnie z psią sierścią. Wyposażony jest w szczotkę główną o gęstym włosiu, która zbierze zalegające na podłodze kłęby, by mogły zostać wessane do pojemnika na zabrudzenia. Z kolei dwie, długie szczotki boczne dokładnie wymiotą zabrudzenia spod mebli czy ścian. Inteligentny algorytm wyznaczania trasy gwarantuje, że żadne miejsce nie zostanie przypadkowo pominięte, nawet to trudno dostępne.

Wyznaczanie stref: funkcjonalność nad funkcjonalnościami

Możliwość dowolnego wyznaczania stref, ich dzielenia, łączenia i wysyłanie tam robota sprzątającego jest bardzo niedocenianą funkcjonalnością. A szkoda, bo to właśnie dzięki niej można zaoszczędzić najwięcej czasu i zoptymalizować swoje sprzątanie. Zazwyczaj najczęściej eksploatowany w domu jest korytarz, salon, czasem także kuchnia. To właśnie miejsca, gdzie odkurzacz automatyczny powinien sprzątać najczęściej. Tam też najczęściej przebywa właśnie nasz pies. Moneual MBOT 950 może zaglądać tam nawet kilka razy dziennie, gwarantując niemalże nieskazitelną czystość podłóg.

Co ma odkurzanie do spacerów z psem?

Niezwykle trudno myje się podłogi, kiedy znajduje się na niej mnóstwo sierści. Niezależnie od tego, czy chcesz powierzchnię umyć ręcznie, użyjesz mopa sznurkowego czy gąbkowego, kłęby będą się ciągnąć, przeszkadzać, przenosić z miejsca na miejsce. Przed umyciem podłóg na mokro najrozsądniej jest najpierw odkurzyć podłogę. Z reguły po deszczowym spacerze z psem się tego nie robi, bo odkurzacze raczej nie lubią kontaktu z wodą – a taka będzie właśnie podłoga po przyjściu do domu. Przed spacerem nie zawsze jest na to czas. Jednak MBOT może odkurzyć za Ciebie, kiedy Ty będziesz rozkoszować się przechadzką z pupilem. Wystarczy wysłać go przed wyjściem do ustawionej strefy za pomocą jednego przycisku na Twoim telefonie. Po powrocie nie zastaniesz kurzu ani innych zabrudzeń. Jeśli pory Waszych spacerów są stałe, tym lepiej! Oprogramowanie Moneual umożliwia zaprogramowanie pracy robota we wskazane dni i o wskazanych godzinach.

Jak poradzić sobie ze śladami łapek?

Niezależnie od pogody, po spacerze – szczególnie po łąkach, polach czy w lesie – pies pozostawi na podłodze ślady swoich łap. Przy ładnej pogodzie będą one delikatne i szybko zmywalne. Przy deszczu – błotniste i rozmazujące się. Jak utrzymać zatem podłogi w nieskazitelnej czystości?

Sprzątanie po spacerze z psem

Po spacerze w piękną, wiosenną pogodę, nie ma zazwyczaj konieczności przecierania łap czy futra. Pozostawione odciski są z reguły mieszanką dość suchych: piasku i ziemi. By się z nimi uporać, wystarczy szybko przetrzeć podłogę na mokro. Nie trzeba jednak sięgać od razu po ścierkę i wiadro z wodą. Wystarczy do ustalonej wcześniej strefy wysłać robota hybrydowego, jakim jest Moneual MBOT950 lub dedykowanego tylko i wyłącznie do mopowania – Monspin MS200. Zaletą pierwszego rozwiązania jest możliwość jednoczesnego ponownego odkurzenia po naniesieniu piachu i kurzu przez naszego pupila. W drugim rozwiązaniu zyskamy nieco lepszy rezultat sprzątania. Głowica mopująca Monspin MS200 obraca się z wysoką częstotliwością, odrywając nawet zaschnięte plamy. I to wszystko! Po zakończonej pracy, urządzenie samodzielnie powróci do stacji dokującej. Jedyne co musisz zrobić, to zdjąć ścierkę z mikrofibry i wrzucić ją do pralki.

Błotniste ślady łap

Sytuacja staje się trudniejsza przy bardzo intensywnych opadach deszczu i dużym błocie na zewnątrz. Po powrocie do domu podłoga w korytarzu jest cała mokra i ubłocona. Najlepszym rozwiązaniem jest szybkie przetarcie psa puszystym ręcznikiem oraz z grubsze wytarcie nim podłogi. Następnie wystarczy sięgnąć po mopa elektrycznego. Świetnie sprawdzi się mop parowy AME-7000, który nie tylko bez problemu i nadmiernego tarcia usunie wszelkie zabrudzenia, ale także zdezynfekuje powierzchnię. Po jego użyciu nie pozostaną mokre plamy – podłoga jest natychmiast sucha. Jeśli cenisz mobilność i elastyczność, skorzystać z AME-5500. To bezprzewodowy mop elektryczny z ręcznym dozownikiem wody, dzięki czemu masz pełną kontrolę nad przebiegiem sprzątania. Dwie, potężne głowice mopujące, które obracają się rotacyjnie, nie tylko czyszczą, ale także polerują podłogę. Nie musisz się obawiać rozmazanego błota. Specjalne ściereczki z mikrofibry wiążą zabrudzenia wewnątrz włókien. Przetarcie całego korytarza zajmie jedynie kilkadziesiąt sekund, nieważne od tego, jak zabłocone łapy będzie miał Twój pies.

Mieszkanie w idealnym porządku

Posiadając psa, codzienne sprzątanie staje się koniecznością, nie tylko po spacerach. Wystarczy godzina spania na podłodze, by w tym miejscu powstała dość pokaźna, piaskowa wydma. Im dłuższe futro ma zwierzę, tym pozostawiane zabrudzenia będą większe. Dlatego warto dodatkowo zaprogramować robota sprzątającego, by w miejscach odpoczynku czworonoga sprzątał także po 1-2 godzinach po powrocie ze spaceru. Przy złej aurze na dworze, podłogę warto równolegle zmopować na mokro.

Dzięki zastosowaniu urządzeń sprzątających Moneual możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu i niepotrzebnego wysiłku na zachowanie czystości podłóg, nie tylko przy jednym psie, ale nawet całym stadzie. Jeśli kusi Cię ta wizja, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu robota i mopa, które zmienią Twoje życie na lepsze.

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry