Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Ile czasu można zaoszczędzić, kupując robota sprzątającego?

Data dodania: 24.05.2021

Chyba nikt nie lubi odkurzać czy sprzątać podłóg na mokro. Są to jednak te obowiązki domowe, które trzeba wykonywać na bieżąco, jeśli zależy nam na utrzymaniu czystości w domu. Każda wizyta gości, powrót z psem ze spaceru, przygotowanie posiłku czy zabawa dzieci sprawiają, że na podłodze pojawia się brud, kurz i piasek. Przy niepogodzie za oknem jest jeszcze gorzej, bo do mieszkania nanosi się błoto. Codzienne sprzątanie wymaga poświęcenia bardzo dużo wysiłku i czasu. Można sobie jednak pomóc – wystarczy wspomóc się robotem sprzątającym.

Ile czasu można zaoszczędzić na codziennym odkurzaniu?

W każdym domu panują inne warunki i inne przyzwyczajenia. Przestrzegając narzuconych sobie zasad, nie mając w domu zwierząt i małych dzieci, wystarczy odkurzać raz lub dwa na tydzień. Często jednak to nie wystarcza. Mając psa, pod ścianami bardzo szybko zaczną zalegać kłęby sierści. Pod stołem pojawi się piaskownica po każdym spacerze z pupilem czy powrocie dzieci z placu zabaw. Choć wspólne gotowanie jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z najmłodszymi, to ile razy zdarzyło Wam się rozsypać mąkę czy cukier? Za każdym razem oznacza to konieczność sięgnięcia po odkurzacz. Gruntowne odkurzanie trwa od pół godziny do godziny – w zależności od powierzchni mieszkania. Szybkie uporanie się z naniesionym piaskiem czy rozsypanymi artykułami spożywczymi trwa od kilku do kilkunastu minut każdorazowo. Oznacza to, że dziennie średnio poświęcasz nawet godzinę na samo odkurzanie. Czy można ten czas zaoszczędzić?

Odkurzanie z robotem sprzątającym MBOT 950

Czy skorzystanie z pomocy robota sprzątającego pozwoli zaoszczędzić Twój czas i wysiłki? Oczywiście! Poprzez aplikację mobilną MBOT-a 950 można ustalić harmonogram codziennej pracy urządzenia. W zależności od potrzeb może odkurzyć podłogę raz dziennie lub wielokrotnie o wskazanych mu porach dnia. W razie nagłej potrzeby wystarczy wcisnąć jeden przycisk na obudowie lub na smartfonie, by robot wyruszył Ci na odsiecz. Ustawienie strefy sprzątania zajmuje jedynie kilkanaście sekund. Jeśli strefy zapiszesz, każdorazowe posłanie MBOTA-a w to miejsce to jedynie kilka sekund. Widać różnicę? Po zakończonym sprzątaniu jedyne co musisz zrobić, to opróżnić pojemnik na brud. Przycisk znajduje się na górnej części obudowy. Wyjęcie pojemnika to dosłownie mgnienie oka, a samo opróżnienie z dokładnym wytrzepaniem filtra HEPA zajmie Ci może minutę.

Czy robot sprzątający jest skuteczny?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które jeszcze nie zdecydowały się na kupno robota sprzątającego. Oszczędność czasu wydaje się wręcz oczywista, ale czy urządzenie będzie w stanie wysprzątać tak samo dobrze, jak człowiek? Potrafi i to nawet lepiej. Przekonać się o tym jest bardzo prosto – wystarczy posłać robota w miejsce, które uprzednio zostało ręcznie odkurzone. Po zajrzeniu do pojemnika na brud zawsze znajdzie się włos, szczypta piasku czy kłębek sierści przegapione przez człowieka. Skuteczność robotów Moneual bazuje na idealnym połączeniu:

  • wysokiej jakości komponentów sprzątania,
  • inteligentnych algorytmów sprzątania,
  • mechanicznych sposobach zbierania wszelkich zabrudzeń.

Szczotka główna o gęstym włosiu i dwie szczotki boczne dokładnie zagarniają wszelkie zabrudzenia wprost pod mechanizm ssący silnika o wysokiej mocy. Filtry HEPA wyłapują patogeny z powietrza, przez co są cenione przez alergików i rodziców małych dzieci. Inteligentne metody sprzątania pozwalają na dokładne odkurzenie każdej powierzchni. Robotom brakuje jednak czynnika ludzkiego, który odpowiada za niedokładność sprzątania: jeśli jakaś powierzchnia wydaje nam się czysta, odkurzamy ją niesystematycznie i mniej dokładnie.

Ile czasu można zaoszczędzić na myciu podłóg?

Odkurzanie to oczywiście nie wszystko. Umycie podłóg na mokro z detergentem umożliwia usunięcie plam, dezynfekcję i pozostawienie przyjemnego zapachu na podłodze. Podobnie jak w przypadku odkurzania, częstotliwość mycia zależy od danego gospodarstwa domowego. Przy zwierzętach i dzieciach trzeba to robić codziennie, a czasem nawet i kilka razy dziennie. To kolejna godzina Twojego czasu, którą można zaoszczędzić.

Robot sprzątający umyje podłogi za Ciebie

MBOT 950 z oferty Moneual potrafi nie tylko odkurzyć podłogę, ale także ją zmopować i to w tym samym cyklu sprzątania. Decydując się na takie rozwiązanie, jedynym dodatkowym obowiązkiem staje się zamontowanie nakładki mopującej przed uruchomieniem urządzenia oraz jej odmontowanie po zakończeniu sprzątania. Cała procedura zajmuje jakieś pół minuty. Robot przeciera podłogę na mokro, co jest skuteczne w przypadku świeżych zabrudzeń. Jego skuteczność przy zaschniętych plamach może być nieco gorsza, dlatego polecamy robota mopującego Monspin MS200, dla którego żaden brud nie jest wyzwaniem, a to dzięki specjalnej, obracającej się głowicy mopującej. Urządzenie jest autonomiczne i prawie w ogóle nie wymaga ingerencji człowieka. Przygotowanie go do pracy poprzez nalanie wody do zbiornika i doczepienie ściereczki z mikrofibry zajmuje około minuty. Tyle samo zajmie konserwacja robota po zakończeniu mopowania.

Mopy elektryczne dla ceniących nieskazitelną czystość

Mopy elektryczne to rozwiązanie idealne dla osób, które nie tylko chcą szybko i łatwo dokładnie umyć podłogę, ale także ją wypolerować i zdezynfekować, w dodatku bez użycia chemicznych środków czystości. Mop parowy AME-7000 wyposażony został w dwie, potężne głowice mopujące, które obracając się z wysoką częstotliwością, zdzierają wszelkie zabrudzenia, nawet te zaschnięte w trudno dostępnych miejscach. Gorąca para wodna sterylizuje powierzchnię, zabijając nawet 99% niebezpiecznych dla zdrowia patogenów. Jest to urządzenie manualne, jednak ono także pozwoli Ci oszczędzać czas. Nie ma potrzeby noszenia wiadra z wodą, odciskania mopa z nadmiaru wody ani uciążliwego szorowania. Nawet zaschnięty, rozlany sok schodzi po jednym pociągnięciu mopem. Tę samą powierzchnię umyjesz trzykrotnie szybciej. Dodatkowo:

  • umyta podłoga jest od razu sucha, przez co nie trzeba czekać na jej wyschnięcie,
  • powierzchnie są zdezynfekowane bez użycia detergentów,
  • nie trzeba przykładać siły do sprzątania, przez co ograniczasz ból ramion i pleców.

Z kolei osoby, które cenią sobie mobilność i elastyczność sprzątania, będą zachwycone bezprzewodowym mopem elektrycznym AME-5500, dzięki któremu umycie podłóg będzie jeszcze szybsze.

Ile czasu można więc zaoszczędzić z urządzeniami sprzątającymi Moneual? Zamiast przynajmniej dwóch godzin dziennie poświęconych na utrzymanie nieskazitelnego porządku w domu, przeznaczysz na to jedynie kilkanaście minut, jeśli chcesz użyć mopa elektrycznego. Jeśli nie ma takiej potrzeby, odkurzenie i umycie na mokro zajmie Ci może kilka minut dziennie. Brzmi kusząco, prawda? Obawiasz się wysokich kosztów urządzeń? Nie ma takiego powodu. Ich zakup zwróci się bardzo szybko. Już po miesiącu regularnego korzystania zaczniesz oszczędzać – na czasie poświęconym rodzinie i przyjemnościom, na zmniejszonym bólu mięśni i stawów, na dodatkowym czasie, który możesz wykorzystać w dowolny sposób. Przekonaj się i daj nam znać, ile czasu dziennie Ty zaoszczędzisz dzięki Moneual.

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry