Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Przygotowania do świąt bez wysiłku? To możliwe!

Data dodania: 22.11.2021

Święta Bożego Narodzenia już za miesiąc. To znak, że już za chwilę trzeba rozpocząć przygotowania do świąt i to pełną parą! Pieczenie pierniczków, ubieranie choinki, pakowanie prezentów… a także niestety dokładne wysprzątanie domu, usunięcie pajęczyn czy umycie okien. Mamy jednak dobre wieści! Z tymi niezbyt przyjemnymi obowiązkami możesz uporać się niezwykle prosto i szybko, a wszystko dzięki Moneual!

Jak przygotować mieszkanie do świąt?

Na standardowej liście czynności do wykonania przed Świętami znajdują się przede wszystkim:

  • dokładne umycie podłogi na mokro,
  • usunięcie pajęczyn z sufitów,
  • umycie okien,
  • przetarcie szafek i blatów,
  • odkurzenie niedostępnych na co dzień miejsc – na przykład za kanapą czy szafkami.

To wszystko zajmuje – lekko licząc – od kilku godzin do kilku dni, w zależności od wielkości mieszkania czy domu. Jest jednak prosty sposób na przyspieszenie i ułatwienie przedświątecznych porządków.

Usuń pajęczyny i kurz z poziomu ponad podłogą

Najlepszym rozwiązaniem jest rozpocząć sprzątanie od góry do dołu. Powód jest dość prosty – sprzątając wyższe poziomy, najprawdopodobniej część zanieczyszczeń przypadkiem zrzucisz na podłogę. Jeśli była ona już posprzątana, za pracę można się będzie zabrać od nowa. By usunąć pajęczyny i kurz z trudno dostępnych miejsc, warto użyć specjalnie zaprojektowanego urządzenia. Zamiast polować na pajęczyny za pomocą miotły i mokrej ścierki, można użyć robota sprzątającego MonBot HV 7500: odkurzacza bezprzewodowego ręcznego i automatycznego w jednym. Po usunięciu zabrudzeń z wysokości, bez problemu może zabrać się za odkurzenie i zmopowanie podłogi.

przygotowania do świąt

Najpierw odkurz łatwo dostępne miejsca

Zanim zabierzesz się za odkurzanie trudno dostępnych miejsc, odkurz te widoczne: podłogę w salonie, pod stołem czy krzesłami. Nie tylko zmniejszysz ilość zabrudzeń, to jeszcze unikniesz ryzyka ich przypadkowego przeniesienia już w posprzątane miejsca, na przykład w trakcie odkurzania za kanapą. Najprościej i najszybciej jest użyć robota sprzątającego.

robot sprzątający moneual mbot 950

Porządne umycie podłóg

Roboty myjące podłogi są świetnym rozwiązaniem na co dzień. Ale przed Świętami chcesz przecież, by Twoje panele czy kafelki lśniły czystością! Jak to uzyskać bez nadmiernego wysiłku? Użyć mopa parowego AME 7000. Wystarczy jedno pociągnięcie dwoma głowicami mopującymi, by zedrzeć dosłownie wszystkie zanieczyszczenia, a dodatkowo zdezynfekować i wypolerować podłogę. A jeśli potrzebujesz urządzenia jeszcze szybszego, do przetarcia powierzchni w dosłownie kilka sekund, użyj mopa elektrycznego AME 5500.

mop parowy ame 7000

Szybkie odkurzanie tylko z robotem sprzątającym

Wigilia już za kilka godzin, czekasz w napięciu na przybycie gości, a Twój salon wygląda jak pobojowisko? Rozsypany cukier, na podłodze pełno igieł od choinki, a pies postanowił pozostawić kłęby sierści tuż pod stołem? Mamy na to sposób. Moneual zadba o wszystko. Wystarczy nacisnąć przycisk w aplikacji mobilnej, a robot sprzątający MBOT 950 pospieszy na ratunek. Szybko i dokładnie usunie wszelkie zabrudzenia, a dodatkowo zmopuje podłogę, odświeżając ją. A kiedy usłyszysz dzwonek do drzwi, wystarczy jedno kliknięcie, by urządzenie powróciło samo do stacji dokującej.

Metoda na szybkie umycie podłóg

Czasem zdarza się, że sam robot sprzątający z funkcją mopowania nie wystarczy. Trudne do usunięcia plamy po syropie, lukrze czy innych produktach spożywczych nie będą jednak stanowiły wyzwania dla robota mopującego Monspin MS 200. Zamiast po kolacji wigilijnej sprzątać i myć podłogę, wystarczy założyć ścierkę z mikrofibry i włączyć urządzenie. Co więcej, Monspin jest niezwykle cichy – nie będzie przeszkadzał we wspólnym oglądaniu świątecznego filmu z dziećmi czy swobodnej rozmowie z gośćmi. Ty spędzisz czas, jak lubisz, a Moneual zajmie się sprzątaniem.

przygotowania do świąt

Ile czasu i wysiłku można zaoszczędzić, wykorzystując nasze roboty sprzątające i urządzenia mopujące? Bardzo dużo: odkurzona podłoga za dotknięciem przycisku, zdezynfekowana i dokładnie umyta już za jednym przetarciem. Kurz i pajęczyny usunięte tym samym narzędziem, które potem odkurzy dywan samodzielnie. Czy jest jakieś prostsze rozwiązanie na szybkie porządki przedświąteczne? Nam nic nie przychodzi do głowy.

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry