Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Czy wysokość robotów sprzątających ma znaczenie?

Data dodania: 22.06.2021

Przed zakupem robota sprzątającego, porównujesz wiele parametrów, by wybrać najlepsze na rynku urządzenie, które zapewni ci nieskazitelną czystość podłóg. Liczą się: czas pracy na jednym ładowaniu, moc ssąca czy sposób zaprojektowania szczotki głównej. Bardzo często o wiele mniejszą wagę przywiązuje się do wysokości odkurzacza automatycznego. Jest to dość duże zaniedbanie, jeśli nie nawet błąd. Wysokość robotów sprzątających ma kluczowe znaczenie przy sprzątaniu w miejscach trudno dostępnych.

Ile wynosi wysokość robotów sprzątających?

Każdy model odkurzacza automatycznego jest nieco inny i charakteryzuje się różnymi parametrami pracy, wyglądem, a także wysokością. Na rynku dostępne są urządzenia o wysokości od 7 do nawet 12 centymetrów. Różnica nie wydaje się duża, bo wynosi jedynie 5 cm – jednak potrafi być ona kolosalna, kiedy przychodzi do odkurzania Twojego mieszkania. Zazwyczaj modele, które nie posiadają funkcjonalności mapowania pomieszczeń wiązkami laserowymi, są niższe. Dzieje się tak, ponieważ wieżyczka z emiterem, znajdująca się na szczycie obudowy, ma wysokość przynajmniej 2-3 cm. Roboty sprzątające z kamerami wizyjnymi i czujnikami zbliżeniowymi potrafią mierzyć jedynie 8 cm.

Jaką wysokość mają roboty sprzątające Moneual?

Jednym z najniższych urządzeń na rynku jest wysokiej jakości odkurzacz samojezdny Moneual MBOT 500. Choć nie mapuje pomieszczeń, wykorzystuje inteligentne rozwiązania do poruszania się, oferując doskonałą skuteczność odkurzania. Z kolei w modelu MBOT 950 dodano wieżyczkę laserową, by móc zwizualizować rozkład mieszkania w aplikacji oraz poszerzyć funkcjonalność urządzenia. Jego wysokość to nieco ponad 10 cm, co stanowi bardzo dobry wynik. Roboty Moneual należą do jednych z najniższych na rynku. Dlaczego jest to tak ważne?

Niski robot sprzątający – dlaczego warto?

Im niższy robot sprzątający, tym trudniej dostępne miejsca będzie w stanie skutecznie odkurzyć. Jest to szczególnie istotne w przypadku chociażby szafek kuchennych, regałów i komód na nóżkach czy niskich foteli lub łóżek. Pod nimi sprząta się stosunkowo rzadko, właśnie z powodu trudnej dostępności. Dlatego też właśnie tam zbiera się najwięcej kurzu, sierści zwierząt czy włosów. Wysokość robota sprzątającego, która umożliwia swobodne wjechanie pod meble, zmniejsza poziom zanieczyszczeń powietrza w danym pomieszczeniu. Kurz jest zbierany do pojemnika, a powietrze filtrowane systemem HEPA. Dzięki temu usuwa się ponad 99% alergenów, bakterii czy niewidocznych gołym okiem zabrudzeń.

Robot z wieżyczką laserową czy bez?

Czy więc lepiej jest wybrać niższy odkurzacz automatyczny bez funkcjonalności mapowania pomieszczeń, czy nieco wyższy, ale dokładnie odwzorowujący Twoje mieszkanie w aplikacji mobilnej? Pod uwagę należy wziąć:

  • metraż mieszkania,
  • rozkład pomieszczeń w mieszkaniu,
  • liczbę mebli, pod które ewentualnie robot mógłby wjechać,
  • liczbę szafek z cofniętą dolną częścią frontu.

Z pewnością mapowanie wiązką laserową będzie przydatne w przypadku mieszkań o dużym metrażu i skomplikowanym rozmieszczeniu pomieszczeń, nawet kosztem braku możliwości wjazdu robota pod niektóre meble. Warto nadmienić, że Moneual MBOT 950 posiada swoją wieżyczkę na tylnej części obudowy, a nie w centralnej – jak większość odkurzaczy. Oznacza to, że może wjechać głębiej i odkurzyć nawet do głębokości ok. 15 centymetrów.

Wysokość robotów sprzątających – czy ma znaczenie?

Tak! Wysokość robotów sprzątających to jedna z cech, którą koniecznie trzeba porównać przed zakupem wybranego modelu. Im odkurzacz jest niższy, tym lepiej. Nie można jednak zapominać, że wymiary urządzenia są ściśle powiązane z innymi parametrami. Nie można uzyskać niskiej wysokości robota sprzątającego bez zastosowania pewnych kompromisów. Mogą do nich należeć:

  • mniejsza bateria, a tym samym krótsza praca urządzenia na jednym ładowaniu,
  • mniejszy pojemnik na kurz,
  • silnik o mniejszej mocy ssącej,
  • brak możliwości pokonywania wyższych progów.

Niewiele jest takich odkurzaczy jak Moneual MBOT 500 czy MBOT 950, które oferują rekordowo niską wysokość bez utraty jakości innych parametrów funkcjonalnych.

Wysokość robotów sprzątających to jeden z parametrów, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Urządzenie powinno być dobrane indywidualnie do danego mieszkania i wyposażenia, by zapewnić najwyższą skuteczność sprzątania. Jeśli dalej szukasz swojego jedynego i wyjątkowego odkurzacza automatycznego, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Wystarczy, że skorzystasz z naszej oferty na roboty sprzątające Moneual, które łączą wysoką funkcjonalność i wysokość odpowiednią do profesjonalnego i efektywnego odkurzenia nawet trudno dostępnych zakamarków.

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry