Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Najlepszy robot sprzątający dla seniora, czyli jaki?

Data dodania: 05.11.2021
najlepszy robot sprzątający dla seniora

Roboty sprzątające są najczęściej kupowane przez osoby młode, które nie mają czasu na codzienne sprzątanie. Zazwyczaj są to ludzie dość dobrze obeznani z nowoczesnymi technologiami, bez problemów używający smartfonów i umiejący ustawić domową sieć Wi-Fi. Czy oznacza to, że nie ma urządzeń, z którymi poradziliby sobie seniorzy, niebędący aż tak zaawansowani technologicznie? Nie! Czym powinien wyróżniać się najlepszy robot sprzątający dla seniora?

Najlepszy robot sprzątający dla seniora, czyli jaki?

Osoby, które z różnych przyczyn, nie czują się komfortowo, wykorzystując najnowsze rozwiązania, powinny szukać robotów sprzątających najprostszych w użytkowaniu, które nie wykorzystują lub wykorzystują w minimalnym stopniu inne elementy domowej infrastruktury oraz urządzenia. Na co więc zwrócić uwagę?

Sterowanie robotem sprzątającym

Najbardziej zaawansowane roboty sprzątające wykorzystują funkcjonalność łączenia się poprzez sieć Wi-Fi i Internet ze smartfonem. Dzięki temu możliwe jest zdalne sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na Ziemi, a także korzystanie z dodatkowych ustawień czy funkcjonalności. Co jednak, jeśli dana osoba nie ma smartfona lub ma telefon starszego typu, który jest niekompatybilny z najnowszym oprogramowaniem? W takich sytuacjach polecamy roboty sprzątające sterowane pilotem. Pracę urządzenia można kontrolować z kanapy, bez nadmiernego wysiłku. Mimo to odkurzacze automatyczne z pilotem są wyposażone w inteligentne algorytmy optymalizujące ścieżkę przejazdu oraz efektywność sprzątania. Zyskujesz prostotę obsługi bez utraty skuteczności robota.

najlepszy robot sprzątający dla seniora

Najlepszy robot sprzątający dla seniora a automatyczny powrót do bazy

Najczęściej wykorzystywaną technologią, która umożliwia bezproblemowy powrót do bazy, jest sieć domowa Wi-Fi. Robot sprzątający wie, gdzie się znajduje i może wytyczyć ścieżkę powrotu. Czy to więc oznacza, że osoby bez sieci bezprzewodowej nie skorzystają z funkcjonalności powrotu do stacji ładującej? Nie! Odkurzacz automatyczny i baza mogą zostać wyposażone w nadajnik i odbiornik, które porozumiewają się bezpośrednio ze sobą. Trzeba być świadomym, że trasa powrotu może nie zawsze być optymalna. W przypadku bardzo dużych domów robot może sporo kręcić się w kółko, zanim znajdzie zasięg. Gwarantujemy jednak, że wielu użytkowników nie dostrzeże tego problemu.

Funkcjonalności dodatkowe

Roboty sprzątające, dla utrzymania czystości podłóg, oferują bardzo wiele dodatkowych funkcjonalności, z których najważniejsze to:

  • programowanie harmonogramu sprzątania,
  • sygnalizowanie przepełnienia pojemnika na kurz,
  • docieranie do trudno dostępnych miejsc,
  • możliwość zmiany trybu sprzątania.

W drogich i zaawansowanych technologicznie modelach, wszystkie te funkcjonalności są dostępne z poziomu smartfona. Istnieje jednak prostsze rozwiązanie! Ustanowienie harmonogramu pracy czy zmiana trybów sprzątania są możliwe za pomocą pilota. Czujnik przepełnienia sygnalizuje zdarzenie za pomocą komunikatu dźwiękowego. A docieranie do trudno dostępnych miejsc? Robot sprzątający dla seniora poradzi sobie z tym jeszcze lepiej. Brak nadajników, odbiorników czy laserów sprawia, że urządzenie może być mniejsze i niższe. Tym samym jeszcze lepiej posprząta pod kanapą czy łóżkiem.

najlepszy robot sprzątający dla seniora

Nie tylko roboty odkurzające…

Czy jednak wiesz, że gama urządzeń sprzątających, z którymi bez trudu poradzą sobie seniorzy, jest znacznie większa? Można tu wymienić roboty hybrydowe, urządzenia 3w1 czy mopy elektryczne. Wszystkie z nich wyróżniają się niesamowicie prostą obsługą. Wystarczy włączyć je do prądu i korzystać!

Nasza propozycja robota sprzątającego dla seniora

Najlepszy robot sprzątający dla seniora to według nas Moneual MBOT 500, który wyróżnia się wysoką dokładnością sprzątania oraz banalnie prostą obsługą. Wyposażony został w:

  • pilota z dużymi i czytelnymi przyciskami,
  • stację ładującą, którą wystarczy podpiąć do gniazdka prądowego,
  • elegancką i trwałą obudowę, która wpasuje się w każdy wystrój wnętrza,
  • wiele ciekawych funkcjonalności dostępnych za jednym przyciskiem pilota,
  • dołączoną głowicę mopującą, dzięki której robot także umyje podłogi.

W zestawie otrzymasz nawet dedykowany śrubokręt! Nie bez znaczenia jest także możliwość kontaktu z polską infolinią, która odpowie na każde pytanie i wesprze Cię, jeśli napotkasz problem z działaniem urządzenia.

moneual mbot 500

Roboty myjące podłogi dla seniora

Bardzo ciekawie prezentują się także dwa inne nasze urządzenia. Monspin MS 200 to robot dedykowany jedynie myciu podłóg. Nie ma chyba prostszego w użyciu urządzenia. Wystarczy podpiąć kabelek do prądu, by po naładowaniu wlać wodę, założyć ściereczkę i wcisnąć jeden przycisk! I gotowe! O sprzątaniu możesz zapomnieć. Drugą naszą propozycją jest robot sprzątający Moneual MonBot HV7500 odkurzacz 3w1 – połączenie robota hybrydowego z ręcznym odkurzaczem akumulatorowym. Jest niesamowicie efektywny bez konieczności łączenia się z siecią domową i smartonem.

moneual monbot hv7500

Najlepszy robot sprzątający dla seniora z pewnością powinien wyróżniać się prostotą obsługi. Im mniej możliwych przycisków, funkcjonalności czy procedur – tym lepiej. Takie urządzenie powinno być gotowe do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, bez konieczności wielogodzinnego czytania instrukcji obsługi. Tylko wówczas stanie się prawdziwym pomocnikiem w codziennym sprzątaniu. Gdzie znaleźć takie roboty? Oczywiście u Moneual.

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry