Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis +48 883 457 732 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Serwisowanie robota sprzątającego Moneual

Data dodania: 31.05.2021

Użytkowanie robota sprzątającego to komfort sprzątania i oszczędność czasu. Warto zatem zadbać o właściwy serwis robotów sprzątających, by dłużej i lepiej mogły nam służyć. Pomimo sporej samodzielności, potrzebują czasami naszej interwencji, serwisowanie robota jest jednak łatwe i szybkie. Dowiedz się, co musisz wiedzieć o samodzielnym serwisowaniu Twojego robota sprzątającego.

Serwisowanie robota sprzątającego – co musisz wiedzieć?

Pomimo zaawansowania technologicznego, roboty sprzątające nie są skomplikowane w obsłudze. Wyposażone są w baterię, napęd, szczotki czyszczące, często miotełki zgarniające brud czy ściereczkę. Działają dzięki czujnikom, laserowi i kamerze, które umożliwiają im nawigację po sprzątanych pomieszczeniach. I to właściwie prawie wszystko, jeśli chodzi o budowę. Samodzielne serwisowanie sprzętu jest równie proste.

Jak zatem samodzielnie serwisować roboty sprzątające?

  • Opróżnij pojemnik na brud i wymień filtr. W robotach sprzątających Moneual wszystkie części zamienne możesz w prosty sposób zainstalować samodzielnie, a oferowane przez nas akcesoria są oryginalnymi częściami do wskazanych modeli. Zachęcamy do ich stosowania – tylko z nimi masz gwarancję, że wszystko będzie poprawnie działało.
  • Wyczyść miotełkę i szczotki zbierające brud. Największym problemem są zazwyczaj długie włosy, które odkładają się na szczotkach i nie trafiają do pojemnika z brudem. Potrafią nawet zablokować cały mechanizm, dlatego dbaj o częste czyszczenie szczotek.
  • Sprawdź mechanizm napędowy i przednie kółko – niekiedy i tam wkręcają się włosy czy inne większe zanieczyszczenia, co może utrudniać poruszanie się robota.
  • Zadbaj o czujniki – zazwyczaj są one całkiem odporne na zabrudzenia, ale jeśli chcesz cieszyć się niezawodną pracą robota, to warto o nie zadbać – zwykle wystarczy po prostu przetrzeć powierzchnię szmatką. Jeśli posiadasz robota z funkcją mopowania, regularnie pierz ściereczki z mikrofibry.
  • Pamiętaj o czyszczeniu robota z zewnątrz.
  • Zwróć uwagę na styki odpowiadające za ładowanie baterii. Ich zabrudzenie może wydłużyć proces ładowania akumulatora, dlatego systematycznie przecieraj je ściereczką.

Moneual – komfort użytkowania i dostępność usług serwisowych

Oprócz regularnego, samodzielnego serwisowania robota warto zadbać o jego profesjonalny serwis. Moneual to  renomowany producent robotów sprzątających z wieloletnim doświadczeniem na rynku. Posiadamy własny serwis robotów z infolinią w języku polskim i dostępnym formularzem online. Z nami w prosty i szybki sposób zgłosisz usterkę, a my zadbamy o realizację usługi w maksymalnie krótkim czasie. Dysponujemy wszystkim, co niezbędne, by przeprowadzić profesjonalny serwis robotów sprzątających: odpowiedni, wysokiej klasy sprzęt, wiedzę i doświadczenie. Użytkownikom MBOT950 oferujemy kartę VIP, dzięki której zyskujesz pakiet korzyści, w tym m.in. darmowy przegląd robota po roku użytkowania oraz bezpłatną nową baterię (wraz z jej wymianą) po dwóch latach od zakupu. Dbamy także o Twój czas – bezpłatnie odbierzemy od Ciebie sprzęt i po naprawie dostarczymy go pod wskazany adres. Serwis Moneual zapewni Ci szybką naprawę usterki, byś jak najprędzej mógł cieszyć się komfortem sprzątania w Twoim domu.

Robot sprzątający oszczędza Twój czas, pomaga pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń, poprawia Twój komfort życia, a w dodatku jest niezwykle prosty w obsłudze. Zadbaj zatem o swój sprzęt we właściwy sposób, a będziesz mógł długo cieszyć się jego użytkowaniem. 

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry