Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Jakie zalety ma robot odkurzający?

Data dodania: 04.03.2021

Jeśli jesteś poza domem lub odpoczywasz na kanapie, oglądając ulubiony serial, a po głowie krążą Ci cały czas obowiązki domowe, które czekają, aż je zrealizujesz – nie martw się! Najlepsze roboty sprzątające pozwolą Ci nie tylko nie tracić czasu na sprzątanie, ale i wygospodarować go jeszcze więcej – dla siebie, dla rodziny, do pracy. Jeśli nie wiesz jaki robot odkurzający będzie najlepszy do twojego domu – koniecznie zapoznaj się z jego możliwościami.

Czym jest robot odkurzający?

Nowoczesny robot do sprzątania, który dokładnie odkurzy i oczyści podłogę samodzielnie, poruszając się po wszystkich pomieszczeniach, nie jest już produktem rodem z science – fiction, lecz codziennością wielu osób. Najlepszy robot sprzątający ma silną moc ssania i wbudowane szybko obracające się szczotki, które sprawnie i przede wszystkim niezwykle dokładnie zbierają kurz i mniejsze/większe drobinki. Robot do sprzątania podłóg porusza się po płaskich nawierzchniach, ale dzięki wbudowanemu silnikowi i kółkom, nie jest dla niego przeszkodą wysoki dywan (do 2 cm wysokości).

Niektóre roboty sprzątające poza odkurzaniem oferują również funkcję mycia podłóg, co sprawia, że można cieszyć się perfekcyjnie czystą podłogą, bez dużego nakładu pracy, czasu i wysiłku! Zanim jednak zdecydujesz się na odpowiedni model, warto zrobić małe porównanie robotów sprzątających i wybrać taki, który będzie spełniał indywidualne oczekiwania i sprawdzi się na Twoim metrażu.

Czym się kierować przy wyborze/zakupie robota?

Jeśli zastanawiasz się jaki robot sprzątający wybrać – koniecznie określ swoje oczekiwania. Jak wytrzymały ma mieć akumulator? Czy ma być wzbogacony o funkcję mopowania? Czy można sterować nim dedykowaną aplikacją w języku polskim? To tylko kilka z wielu pytań, na które warto poznać odpowiedź przed podjęciem dobrej decyzji. Czas pracy robota ma znaczenie, jeśli planujesz, by pracował na dużej powierzchni. Niezwykle ważna jest również siła ssąca. Im będzie większa, tym lepsze efekty sprzątania można osiągnąć. Siła ssania robotów sprzątających określana jest w skali Pa. Dobre roboty mają moc ssącą, która mieści się w przedziale około 1800 – do nawet 2600 Pa, co daje już naprawdę potężne osiągi. Równie ważna jest również głośność pracy urządzenia. Najlepsze roboty sprzątające są ciche – ich praca powinna być niemal niesłyszalna, dzięki czemu nie będą przeszkadzać Ci w pracy lub relaksie i nie obudzą drzemiącego dziecka! Dobrze, jeśli ich praca nie będzie głośniejsza niż 50 dB.

Robot odkurzający – wady i zalety

Zalety nowoczesnych robotów sprzątających docenią w szczególności miłośnicy lubiących gubić sierść zwierząt, rodzice raczkujących dzieci i wszyscy ci, którzy nie lubią tracić czasu na sprzątanie. Najlepsze roboty sprzątające można zaprogramować według ustalonego indywidualnie harmonogramu, dzięki czemu możliwy staje się powrót po ciężkim dniu pracy do zawsze idealnie czystego mieszkania, po którym bez obaw można chodzić bosymi stopami i śnieżnobiałymi skarpetkami. Finalnie – najważniejszą korzyścią wynikającą z zakupu robota odkurzającego  jest Twój zaoszczędzony czas!

Czy roboty sprzątające mają jakieś wady? Jeśli ktoś planuje mieć tego typu urządzenie jako jedyny odkurzacz w domu, może przeżyć zawód. Nawet najlepszy robot sprzątający może nie poradzić sobie z poważniejszymi zabrudzeniami, czyli np. wysypaną ziemią z kwiatów lub rozsypanymi po podłodze chrupkami. Jest to zatem urządzenie dodatkowe, które pomoże Ci utrzymać idealny porządek i sprawdzić, że po tradycyjny odkurzacz zaczniesz sięgać zdecydowanie rzadziej.

Czym wyróżniają się inteligentne roboty sprzątające?

Robot do sprzątania podłóg, w zależności od wyboru modelu, może być sterowany zarówno aplikacją na urządzenie zdalne (smartfon, tablet), jak i dedykowanym pilotem. Jest to standard, który mają niemal wszystkie odkurzacze automatyczne. Jednak najlepsze roboty odkurzające poznasz po tym, że poruszają się według zaplanowanej trasy, a jeśli nie – to i tak dokładnie posprzątają wszystkie pomieszczenia, bez ryzyka niedociągnięć. Inteligentne roboty sprzątające poruszają się po całej powierzchni podłóg, a dzięki zapamiętaj mapie i zaplanowanej trasie robią to naprawdę perfekcyjnie!

Jeśli nie wiesz, jaki robot sprzątający kupić, sprawdź, co oferuje sprawdzony producent robotów sprzątających. Wysoce prawdopodobne, że właśnie w firmie, która specjalizuje się wyłącznie w produkcji i projektowaniu inteligentnych robotów sprzątających, znajdziesz model, który w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Polecamy również nasz artykuł jaki robot sprzątający wybrać?

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry