Wskazówki dotyczące korzystania z funkcji mopowania.

Wskazówki dotyczące korzystania z funkcji mopowania

Czy wiesz ile kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń codziennie gromadzi się na Twojej podłodze? Na pierwszy rzut oka ciężko jest to dostrzec, ale wystarczy spojrzeć tylko do pojemnika na zanieczyszczenia robota po sprzątaniu, aby uświadomić sobie jak ważne jest codzienne sprzątanie. Na pomoc przychodzą nam roboty sprzątające Moneual, które dzięki harmonogramowi sprzątania zrobią to za nas podczas, gdy nie będzie nas w domu.

Nasi klienci dumnie korzystają z naszych sprzętów, aczkolwiek nie zawsze wykorzystują 100% potencjału robotów sprzątających. Wiele osób ma problemy z prawidłowym użytkowaniem funkcji mopowania w urządzeniu.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać jak najlepsze efekty mopowania:

1. Zwilżenie nakładki mopującej przed pracą.

Zwilż delikatnie nakładkę mopującą przed pracą, a następnie dobrze ją wyciśnij – jest to istotna kwestia, ponieważ robot może mieć problemy z poruszaniem się.


2. Napełnienie zbiornika wodnego.

Należy w bardzo ostrożny sposób nalać wody do zbiornika. Zwróć uwagę na ilość wody, ponieważ nadmierna ilość cieczy może zablokować sączki, które przekazują wodę na nakładkę.

UWAGA: Nie należy stosować wybielaczy, ani innych detergentów na bazie alkoholu. Zalecamy korzystać tylko i wyłącznie z wody.


3. Problemy z poruszaniem się i dywany.

Roboty Moneual pracujące w funkcji hybrydowym bądź w funkcji mopowania nie będą próbowały wjeżdżać na dywan.

Jeśli robot nie ma siły się poruszać i/lub wydaje niepożądane odgłosy z kół:

  • Wyczyść wilgotną szmatką koła napędowe urządzenia, tak aby nie było na nich zaschniętego kurzu, brudu lub innych zanieczyszczeń powodujących dodatkowy opór dla kół napędowych. Ślizganie się urządzenia to najczęstszy obaw brudnych i tłustych kół, przez co urządzenie traci przyczepność. Opony kół należy okresowo czyścić.
  • Zamontuj czystą i suchą nakładkę z mikrofibry – aktualnie założona jest zbyt mokra lub brudna.

4. Tryb hybrydowy czy tryb mopowania?

Tryb hybrydowy łączy funkcjonalność odkurzania i mopowania. Jeśli przez długi czas nie odkurzałeś swojej podłogi zalecamy najpierw wykorzystać tryb hybrydowy, aby usunąć brud przed mopowaniem. W trybie mopowania urządzenie czyści podłoże nie wykorzystując siły zasysającej przy czym nie wydaje praktycznie żadnych dźwięków.


5. Zatkane sączki.

Jeśli okaże się, że sączki nie podają wody na nakładkę z mikrofibry zanurz na kilka dni zbiornik w destylowanej wodzie, aby osad na sączkach rozpuścił się. Aby przywrócić sączki do stanu idealnego należy całkowicie wylać wodę ze zbiornika i pozostawić ją na kilka dni z otwartym korkiem. W ten sposób pozostałości wody odparują naturalnie.


6. Czynności po zakończeniu mopowania.

Po zakończeniu sprzątania w trybie mopowania lub w trybie hybrydowym należy zdemontować głowicę mopującą, wylać z niej wodę i pozostawić korek wlewu cieczy otwarty i pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia. Pozostawienie wody w zbiorniku sprawi, że sączki podające wodę na nakładkę z mikrofibry zapowietrzą się, a przy następnym użyciu woda nie będzie prawidłowo podawana.

Nakładkę mopującą możemy zdemontować i uprać ją w pralce w temperaturze do 40°C.

Urządzenie nie może stać na stacji ładującej z zamontowaną głowicą. Spowoduje to uszkodzenie czujnika głowicy – przez skraplanie i parowanie wody.

Leave Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *