Bezpieczne zakupy Wysyłka w 24h Darmowa dostawa od 500 zł Polski serwis 222992906 Pon-Pt: 10:00 - 18:00

Jak działa mop parowy? Jak go używać?

Data dodania: 05.09.2021

Szukasz wygodnego i prostego w działaniu urządzenia do sprzątania? Dowiedz się, jak działa mop parowy, a porządki staną się dla Ciebie prawdziwą radością! Z mopem parowym mycie podłóg jest szybkie i przyjemne, a efekty swojej pracy widzisz natychmiast. Jak zatem działa mop parowy i w jaki sposób czyści podłogi? Dowiedz się więcej i przekonaj się, że warto go mieć w swoim domu i biurze!

Jak działa mop parowy?

Mop parowy z wyglądu przypomina tradycyjny mop, tyle, że jest to sprzęt elektryczny i wymaga podłączenia do prądu. Jakie jest działanie mopa parowego? Co decyduje o jego efektywności?

  • Mop parowy wyposażony jest w duże, obrotowe głowice myjące, dzięki którym zwiększa się powierzchnia sprzątania, a jednocześnie jego skuteczność.
  • Dzięki technologii pary wodnej mop parowy skutecznie usuwa nawet uporczywe, zaschnięte plamy – i to bez użycia detergentów! Czyszczenie mopem parowym usuwa także z Twojej podłogi niemal wszystkie bakterie.
  • Mop parowy idealnie poleruje powierzchnie – dzięki zastosowaniu wytrzymałych, a jednocześnie delikatnych  ściereczek z mikrofibry doskonale czyści panele, linoleum czy płytki.
  • Wiele modeli wyposażonych jest w dodatkowe końcówki i nakładki oraz możliwość regulowania strumienia pary. Znacznie zwiększa to skuteczność sprzątania.
  • Dzięki innowacyjnej konstrukcji mop parowy jest bardzo wytrzymały i wygodny w użyciu – zapewnia maksymalną czystość przy Twoim minimalnym zaangażowaniu.

Czy mop parowy nadaje się do każdego rodzaju podłóg?

Zastanawiasz się, czy przy użyciu jednego, prostego urządzenia wyczyścisz różne powierzchnie? Mop parowy zapewnia doskonałe mycie prawie wszystkich rodzajów podłóg. Idealnie nadaje się do czyszczenia dywanów, drewnianej podłogi czy lakierowanego parkietu, zaś mop parowy z funkcją czyszczenia paneli idealnie poradzi sobie i z tą powierzchnią. Uważaj jednak podczas czyszczenia drewna – jeśli nie jest dokładnie zaimpregnowane, może ulec uszkodzeniu pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury. Mop parowy pracuje tak samo efektywnie na każdej powierzchni zapewniając jej nieskazitelną czystość.

Jak używać mopa parowego?

Mop parowy jest urządzeniem bardzo prostym w obsłudze. Na obudowie znajdują się zazwyczaj specjalne guziki i pokrętła uruchamiające poszczególne programy, w tym regulację mocy pary. By zacząć używać urządzenie, potrzebujesz wykonać kilka prostych czynności:

  • Napełnij zbiornik mopa wodą, nie dodając do niej żadnych płynów i innych chemikaliów.
  • Podłącz mopa do gniazdka i naciśnij przycisk włączania.
  • Poczekaj, aż zapali się lampka oznaczająca gotowość do pracy.
  • Wyreguluj moc pary naciskając odpowiedni przycisk lub poruszając specjalnym pokrętłem.
  • Sprzątając wykonuj takie same ruchy, jak podczas pracy zwykłym mopem (posuwiste i półkoliste).

Mop parowy to alternatywa tradycyjnych mopów i przewodowych odkurzaczy. Zaprojektowany został, by zwiększyć Twój komfort sprzątania i zapewnić idealną czystość w Twoim domu i biurze. Dzięki zasilaniu z gniazda elektrycznego mop parowy ma większą moc niż mopy elektryczne, posiadające zasilanie akumulatorowe. Powoduje to, że czyści bardziej skutecznie i dokładnie. Czyszczenie za pomocą pary jest również dużo efektywniejsze niż w mopie elektrycznym, gdzie dodatkowo musisz użyć wody i detergentów.

Nasze mopy Moneual sprawdzą się nie tylko w domowych warunkach, ale też na większych powierzchniach, jak biura czy duże sale. Sprawdź także inne oferowane przez nas akcesoria sprzątające, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas na tradycyjnym sprzątaniu i zapewnią doskonałe efekty. Postaw na komfort i zaopatrz się w nowoczesny mop parowy!

Powrót do artykułów
Metody płatności
Partnerzy logistyczni
Powrót do góry